wtorek, 5 lipca 2011

Przegrana w pierwszym sparingu

Polska przegrała w Jekaterynburgu z Rosją 1:3 (25:22, 11:25, 22:25, 24:26) meczu siatkówki kobiet.

Obie drużyny uczestniczą w turnieju o Puchar Borysa Jelcyna. Grają w dwóch różnych grupach i ten mecz miał charakter towarzyski. Początek spotkania był bardzo udany dla polskiego zespołu, który objął prowadzenie 3:0 i na pierwszej przerwie technicznej miał przewagę 8:6. Podobały się m.in. zagrywki i ataki Kingi Kasprzak.

W czasie pierwszej przerwy technicznej spiker turnieju zawołał do blisko 100-osobowej grupy kibiców: co tak siedzicie i nie pomagacie swojej drużynie. Dopingujemy i krzyczymy "Rosja do przodu". Polki cały czas utrzymywały dobry poziom gry i powiększyły prowadzenie do 16:12. Po wznowieniu gry wzrosła ona szybko do 20:13. Jednak w końcówce partii przewaga zaczęła w błyskawicznym tempie maleć. Rosjanki coraz częściej ustawiały blok i skuteczniej atakowały. Polska prowadziła 23:22. Trener Wiesław Popik poprosił o czas. Po wznowieniu gry blok Rosjanek był autowy, a następna akcja Polek skuteczna i drużyna trenera Wiesława Popika odniosła załużone zwycięstwo. Była w tym fragmencie meczu lepsza.

Po pierwszej przerwie technicznej Rosja prowadziła 8:4. Następnie gospodynie wyraźnie powiększyły przewagę. Zespół polski popełniał błędy, miał słabe przyjęcie. Na początku trzeciej partii Kinga Kasprzak swoją zagrywką mocno utrudniła grę rywalkom. Polska minimalnie prowadziła, było m.in. 10:8 dla biało-czerwonych. Niewiadomo jak potoczyłyby się losy partii gdyby nie okres słabszej gry polskiego zespołu, który w kolejnych akcjach zdobył jeden punkt, a sam oddał siedem. Rosja prowadziła jeszcze 20:17, Polska wyrównała. Od stanu 22:22 o losach seta rozstrzygnął blok. Jeden polski był autowy, a dwa rosyjskie skuteczne.

Polska: Radecka, Konieczna, Efimienko, Okuniewska, Kaczorowska, Kasprzak, Maj (libero) oraz Saad, Kwiatkowska, Wołosz, Kruk.
Rosja: Morozowa, Matijenko, Waleria Gonczarowa, Natalia Gonczarowa, Fatiejewa, Koszelewa, Czernowa (libero) oraz Mierkułowa, Starcewa, Ulakina, Pankowa, Machno

To był jednak tylko mecz towarzyski, i mamy nadzieję, że Polska jutro wypadnie lepiej i pokona rywalki, życzymy powodzenia!