środa, 6 lipca 2011

ME: Na co stać Polskę w tym roku?

Dwa złota, jeden brąz. - Tak układa się klasyfikacja medali Mistrzostw Europy ostatniej dekady dla złotek.
Przed nami kolejne Mistrzostwa, czy złotka wrócą z Medalem ?
Dwa lata dla rodaków brąz był wielkim zaskoczeniem, ale i dumą! "Nikt nie przypuszczał, że możemy znaleźć się w pierwszej czwórce, bez Małgorzaty Glinki czy choćby Kasi Skowrońskiej"- mówiła Milena Radecka (Sadurek), przed meczem o 3. miejsce z Niemkami. Złotka sprawiły niemałą niespodziankę i na ich szyjach zawisły brązowe medale.

Trzeba zacząć od tego, że Małgorzata Glinka, w tym roku nie zagra w kadrze. A jest ona teraz jedną z najlepszych zawodniczek Świata sezonu 2010/11. [MVP Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej, MVP Final Four Ligi Mistrzyń] W 2003 została wybrana także MVP Mistrzostw Europy.  To zawsze Glinka-Mogentale była głównym ogniwem drużyny narodowej.

Przewidziany jest Powrót do kadry Katarzyny Skowrońskiej. Ostatni sezon reprezentacyjny nie należał do najlepszych, jeśli chodzi i tę siatkarkę. Została wykluczona z Mundialu przez Jerzego Matlaka, który twierdził, że to przez kapitankę Polska zajęła tak niską lokatę na WGP. Teraz po zwolnieniu z stanowiska trenera jej powrót do reprezentacji jest bardzo prawdopodobny, bo jak powiedziała sama zawodniczka: "Zagram w reprezentacji, jeśli powoła mnie nowy trener". Przypomnijmy, że Skowrońska-Dolata została wybrana MVP turnieju Klubowych Mistrzostw Świata.

Wiadomo także, że w reprezentacji nie zagra już Aleksandra Jagieło: "Moja kariera reprezentacyjna, już się zakończyła, po Pucharze Polski podziękowałam Trenerowi Matlakowi za współpracę". A ta siatkarka ma na swoim koncie także 2. złote medale i jeden brązowy.

Nie wiadomo co z Asią Kaczor, która obecnie leczy kontuzję, a też na ostatnich Mistrzostwach zaprezentowała się z bardzo dobrej strony.

W ekipie biało-czerwonych nie zobaczymy także Agnieszki Bednarek-Kaszy, najlepiej zagrywającej zawodniczki, ostatnich Mistrzostw i PP, która w tym sezonie odeszła na urlop macierzyński.

27 finały ME kobiet, we wrześniu 2011 odbędą się w Serbii oraz we Włoszech.