czwartek, 7 lipca 2011

Polki Górą! 3:2 dla Biało-czerwonych

W tym spotkaniu rywalkami były wicemistrzynie oraz Brązowe Medalistki Mistrzostw Europy. Jednak To Polki pokonały Holenderki. 3:2

Pierwszego seta pewnie wygrały Polki. Zagrywką i blokiem udzieliły surowej lekcji rywalkom, prowadząc m.in. 16:9 i 19:10. O pierwszy czas trener Wiesław Popik poprosił przy stanie 22:15.

Polki dalej występowały w roli profesorek wobec swoich znakomitych rywalek. Widzowie nagradzali oklaskami ich kolejne udane akcje. Widać było przede wszystkim, że polskim siatkarkom bardzo się chce. Tylko jeszcze przy stanie 18:16 można było mieć wątpliwości co do końcowego rezultatu tej partii. Szybko zdobyte trzy punkty w tym jeden z asa serwisowego nie pozostawił wątpliwości kto w tym momencie jest lepszy na boisku. W trzeciej partii górą były Holenderki. Przy drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:8 i losy tego seta były już rozstrzygnięte.

W czwartym secie Holandia szybko uzyskała przewagę 3:0. Gra była podobna do tej w poprzedniej partii. Polki popełniały błędy, nie radziły z przyjęciem zagrywki. Rywalkom dosłownie wszystko wychodziło. Holandia prowadziła 17:11. Polska odrobiła straty na 18:15 i oddało wicemistrzyniom Europy sześć kolejnych punktów. W tie breaku biało-czerwone uzyskały inicjatywę - 4:1, 6:4. Holenderki wyrównywały i przy zmianie prowadziły 8:7. Po wznowieniu gry dwa punkty zdobywają polskie siatkarki - po bloku i autowym ataku rywalek. Od tego czasu do nich znowu należy inicjatywa, a w końcówce dwie ważne akcje kończy Kinga Kasprzak.